Tai ką mes čia visi veikiam? Visi skamba truputį ironiškai pirmam įrašui naujut naujutėliame bloge. Laikais, kai blogai nebe ant bangos jau visą amžinybę, o ir instagramo accountą kurt keliais metais per vėlu. Pabandysim paaiškinti.
Esam 30-mečių pora iš Vilniaus, auginame vieną labai pašėlusią dukrytę ir du savaip išprotėjusius katinus. Kad būtų lengviau nuo šiol mes Taupi Mama, Taupus tėtis ir tiesiog D (dukrytė). Iš dukros galėsime pirmą interviu paimti po kokių 8 metų ir tiesiai šviesiai paklausti ką ji mano apie šį tėvų hobį. Pripažinkim, nelabai čia ‘exciting’…
Taupi mama freelancerė, dirbanti sau, laisvo oro direktorė, dar ir vaiko priežiūros ‘atostogose’, kurioms tiksi paskutiniai mėnesiai. Taupus tėtis jau metus dirba iš namų, kažką prie kompo, su kompais. Na supratot. D šiuo metu mokosi apsirengti.
Pirmas nutikimas, pastūmėjęs mus rimčiau pažiūrėti į finansus buvo ramus pokalbis su tėvais dar 2017 metais. Mums pasigyrus, kiek uždirbame ir kiek išleidžiame nuomai (labai pigiai nuomojom), tėtis ‘primėtė’ sumą, kurią mes sutaupome, ir pasidžiaugė mūsų sėkme. Tragikomiška šios scenos vieta buvo tie žvilgsniai, kuriais mes apsikeitėme. Nesutaupėme nieko panašaus. Ir svarbiausia – nelabai žinojom, kur tie mūsų pinigai dingo.
Pradėjus laukti dukrytės, 2018 metais visi pradėjo gąsdinti, kiek pinigų reikės, kiek kainuoja sauskelnės ir vežimėliai. Taupus tėtis pradėjo skaityti knygą apie tai, kaip būti geru tėčiu. Darželių, mokyklų, universitetų kainos, sauskelnių kainos, būrelių kainos. Knyga stengėsi visais įmanomais būdais paruošti būsimą tėvą neišvengiamam – labai paplonintai piniginei.
Turime tokius atsipūtusius draugus su trim atžalom, jie patarė nepirkti nieko naujo arba šiaip, tiesiog nepirkti. Čia atėjo mintis, kad galima ‘prasisukti’ daug neišleidus. Ir suvokimas, kokiame daiktų perviršyje gyvename. Atrodo, galėtume daugiau nebepirkti nieko naujo, jei tik visada turėtume jėgų, laiko ir kantrybės.
Tikime, kad didžiąją dalį mūsų nesėkmių su pinigais lemia nuovargis, psichologija ir blogi įpročiai. Apie tai Taupi Mama dažnai rašys savo blogo dalyje. Apie gerus taupymo įpročius (kurių vis dar mokomės), apie pagundas. Apie meilę sau ir laimę.
Na, o Taupus Tėtis labiau domisi kur padėti tuos sutaupytus pinigus. Tam, kad būtų prasmė taupyti. Lietuvoje investuoti daug sunkiau, negu už Atlanto. Tad apie visus šiuos nuansus jis ir papasakos.
Yra tokia puiki citata: mokome tai ką labiausiai norime patys išmkti (angl. k.: we teach what we most need to learn). Tad tikrai nenorime pasirodyti esantys kažkokie ekspertai. Norime pakviesti į kelionę, kur papasakosim apie savo nuotykius, išmoktas pamokas, džiaugsmus ir ne tik 🙂