Žyma: ETF – biržoje prekiaujami fondai

Kas yra ETF?

ETF yra biržoje prekiaujamas fondas. Tai investicinis fondas, kurio tikslas yra pasiekti tą pačią grąžą ir riziką, kaip ir konkretus akcijų rinkos indeksas. Akcijų rinkos indekso pavyzdžiai yra AEX, S&P500 ir „MSCI World Index“.

ETF investuoja į tas pačias akcijas ar obligacijas, kurios rodomos indekse. Jie tai daro ta pačia proporcija, kokia yra įtraukta į indeksą. Kadangi ETF sudėtis yra tokia pati kaip indekso, fondo vertės raida taip pat seka indekso vertės raidą.

Šis investavimo būdas dar vadinamas pasyviuoju investavimu. Taip yra todėl, kad indeksas yra pasyviai stebimas ir aktyviomis priemonėmis nėra mėginama pasiekti geresnio rezultato nei jį generuoja ETF indeksas. Beje, vargu ar kuriam nors aktyviam investiciniam fondui pavyksta per ilgesnį laiką tai padaryti

Investavimo į ETF išlaidos dažnai yra gana mažos, ypač palyginti su aktyviai valdomais investiciniais fondais. Todėl vis populiarėja investicijos į ETF.

Kas yra indeksų fondas?

Indeksinis fondas yra investicinis fondas, kurio, kaip ir ETF, tikslas yra pasiekti tą pačią grąžą ir riziką kaip ir tam tikrame akcijų rinkos indekse . Fondas tai daro imituodamas tą indeksą.

Koks skirtumas tarp indekso fondo ir ETF?

ETF ir indekso fondas dažnai vartojami to paties tipo fondams. Oficialiai yra skirtumų tarp indekso fondo ir ETF. Indekso fondu galima prekiauti 1x per dieną. Kaina nustatoma remiantis grynąja turto verte (dar vadinama grynąja turto verte arba grynąja verte) prekybos dienos pabaigoje. ETF galima prekiauti visą prekybos dieną. Kaina nustatoma pagal pirkimo ir pardavimo kainą.

Kas „Tracker“ priemonė?

„Tracker“ yra investicinis fondas, kurio tikslas yra pasiekti tą pačią grąžą ir riziką kaip ir tam tikras akcijų rinkos indeksas . Terminas „trackeris“ dažnai naudojamas tiek indeksų fondui, tiek ETF.

Kas yra aktyviai valdomas investicinis fondas?

Aktyviai valdomas investicinis fondas yra investicinis fondas, bandantis įveikti rinką. Tai dažnai daroma padedant dideliems fondų valdytojams ir tyrimų grupėms. Jie tai daro vidutiniškai už 1-2% administracinį mokestį per metus. Moksliškai įrodyta, kad ilgainiui tai beveik neveikia arba visai neveikia. Pasyviai valdomi indeksų fondai jums kainuos maždaug 0,05–0,4% administracinių mokesčių per metus. Todėl ilgainiui jie beveik visada teikia didesnę grynąją grąžą nei aktyviai valdomi investiciniai fondai.